Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
Eustoma wielkokwiatowa - warunki uprawy i pielęgnacja

Eustoma wielkokwiatowa - warunki uprawy i pielęgnacja

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie

W środowisku przyrodniczym trwa w gorącym terenie Stanów Połączonych również na północy Meksyku. Okres kwitnienia Eustomy wychodzi z czerwca do sierpnia. Eustoma zakwita szczególnie pod koniec wiosny albo na wstępu lata. Eustoma wielokwiatowa wykonywa od 15 do 60 centymetrów wysokości.

Roślina kocha łatwe, słoneczne miejsca, jednakże chyba dorastać jednocześnie w eleganckim cieniu. Można ustalić się na posadzenie tejże rośliny do rdzenia; świetnie udostępnia się na rabatach rabat plus w szybszych grupach.

 

Gdzie tanio kupić sadzonkę Eustomy wielokwiatowej?

Bardzo płynnie w wyśmienitej pozycji ustępuje w wiązankach czy wazonach. Też dwie cechy dają, że rośliny oznaczamy okresem "japońskimi różami" lub dzwonkami prerii. Po ścięciu kwiaty potrafią stawać w wazonie z dwóch do trzech tygodni.

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie

Kwiaty mają dzwonkowaty kształt, o wielkości 5-8 centymetrów. Kwiaty Eustomy przypominają kształtem kwiaty róż, są duże (chociażby do 15 cm średnicy), mają kielichowaty, dzbankowaty kształt. Maleńkie nasiona Eustomy należy wysiać na tafli ziemie, oraz nie zakopać, następnie regularnie zraszać lekką mgiełką wody.

Choć przeważnie okazy wprawiane w Polsce po samym etapie się wyrzuca. Na sinozielonych pędach obłożone są naprzeciwlegle jajowate lub lancetowate liście. Można uprawiać ją w gruncie, lecz raczej w pogodniejszych terenach naszego terenie (rzadko wykonywa się taką uprawę). Eustoma wielkokwiatowa uprawiana istnieje w Polsce jako roślina pokojowa, którą na wstępie kwitnienia (latem) nanosi się na balkon albo taras.

 

Eustoma – jak uprawiać ten kwiat w ogrodzie, na balkonie i w doniczce

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie

Mogą być monochromatyczne lub różne (w ozdobnej kolekcji barw). Kwiaty Eustomy przypominają kształtem róże, zaś domowymi trudnymi płatkami tulipany. Tymże kluczem możemy, nie wynikając z zakładu, podnieść swoją kolekcję roślin. Opatrzone są odmiany we zupełnych eustoma czerwona kolorach różu, fioletu, szarości a błękitu.

Eustoma wielkokwiatowa kocha zajęcia letnie, ciepłe, że wzrastać i w pogodnym półcieniu. Rodzaj ten doświadczany jest głównie na łąkach i preriach. Potrzebuje prawidłowego podlewania, tylko nie zalewania. Też kiedy w faktu mozgi trzcinowatej proszone jest opanowane nawożenie, optymalnie raz w tygodniu, nawozem do roślin kwitnących. Wysiew do gleby w narodowym klimacie jest męczący. Eustoma wielkokwiatowa to roślina do uprawy w pojemnikach.

 

Eustoma wielkokwiatowa - uprawa w doniczce

Optymalna temperatura skoku to pomiędzy 18 a 21 stopni Celsjusza. Eustoma wielokwiatowa toż wysoka roślina, jakiej styl przypomina różę, jednak płatki są niewielkie, bardziej dzwonkowate kiedy w losie maków. Przesadzanie naturalnie nie jest pilne, ponieważ roślinę po przekwitnięciu się wyrzuca (głównie nie stanowi w okresie zakwitnąć drugi raz).

Odpowiednie są nawozy dla roślin kwitnących. Eustoma wielkokwiatowa uwielbia stanowiska letnie, ciepłe, może wzrastać i w sprawnym półcieniu. Spośród naprawdę różnorodnej palety kolorystycznej, każdy wynajdzie atrakcyjność dla siebie.

W sezonie ciepłym można montować ją na balkon lub taras, a szybko wczesną jesienią należy lokować ją do zawarcia. Powszechnie występuje eustoma w tonie fioletowym, różowym, brzoskwiniowym, białym, liliowym, niedojrzałym a cytrynowym. Owocem Eustomy są nagie torebki, które odczuwają dwie klapy. Kwiaty - w relacji od odmiany - mogą stanowić odrębne bądź całe zaś stanowić nowe odcienie: biały, różowy, fioletowy, żółty, czerwony, potrafią ponadto być dwukolorowe.

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post